Przykro nam, jednak General Motors wycofał sprzedaż nowych samochodów marki Chevrolet z całej Europy – zapraszamy do zakupu samochodu SsangYong lub jednego z samochodów używanych.

Chevrolet Volt

Volt - elektryczny Chevrolet

 

VOLT - winner Car of the Year 2012

Chevrolet VOLT - zwycięzca plebiscytu Samochód Roku 2012

(Car of the Year 2012)

Strona caroftheyear.org pisze: Volt jest dojrzałym produktem dzięki wieloletnim pracom inżynierów General Motors. To pierwszy samochód elektryczny o dużym zasięgu.

 

Chevrolet Volt to pojazd elektryczny o rozszerzonym zasięgu. Zaprojektowano go z myślą o przejechaniu do 60 kilometrów na napędzie elektrycznym bez konieczności wykorzystywania benzyny i emisji spalin. Po rozładowaniu akumulatora litowo-jonowego zostaje niezauważalnie uruchomiony generator prądotwórczy, zwiększający całkowity zasięg samochodu do ponad 500 kilometrów przed koniecznością tankowania lub doładowania akumulatora.

 

 

Car of The Year 2012 Volt Samochodem Roku 2012 - Car of The Year 2012

Chevrolet Volt, który otrzymał tytuł „Samochód roku 2012”, nie jest po prostu kolejnym nowym samochodem. To pierwsze auto elektryczne, które produkuje własną energię elektryczną, dlatego jego zasięg wydłuża się nawet do 600 km. Volt nie jest samochodem hybrydowym ani samochodem elektrycznym, uzależnionym w 100% od baterii.

Posiada atuty obu tych typów aut – wolność, jaką daje samochód elektryczny i dodatkową pewność, że nie zabraknie energii podczas jazdy.

 

Odkryj unikatową technologię nowego Volta

Obejrzyj krótki film, który objaśnia najważniejsze cechy Chevroleta Volt, zwłaszcza sposób działania wydłużającego zasięg generatora, jaki został zastosowany w tym przełomowym aucie elektrycznym.

 

 

Obawa przed „rozładowaniem baterii” to przeszłość

W przypadku większości samochodów elektrycznych dostępnych obecnie na rynku kierowca musi stale obserwować poziom naładowania akumulatora. Gdy cała energia zostanie wykorzystana, nie można jechać dalej.

Volt jest inny

Volt to auto elektryczne, które bezsprzecznie posiada najlepsze cechy dwóch typów aut. Elektryczna jednostka napędowa Voltec® napędza samochód przez cały czas, a głównym źródłem energii elektrycznej jest zaawansowany technologicznie akumulator litowo-jonowy, chłodzony lub ogrzewany cieczą. Volt jest unikatowy, ponieważ z chwilą, gdy akumulator osiągnie swój minimalny poziom naładowania, uruchamia się wysokowydajny generator, napędzany silnikiem spalinowym o pojemności 1,4 l. Generator dostarcza energię elektryczną, wydłużając zasięg Volta do 600 km.

Jak działa Volt

Podłącz go do standardowego kontaktu: gniazdka 230 V, ładuj przez 4 godziny i auto jest gotowe, aby przejechać nawet 80 kilometrów bez emisji spalin. Volt będzie mógł jechać jeszcze dalej dzięki generatorowi wydłużającemu zasięg.

Co więcej, prawie nie zauważysz przejścia na wydłużony zasięg. Dzieje się tak zarówno dzięki doskonałemu wyciszeniu wnętrza, jak i płynności generatora. Jednak najważniejsze jest to, że przez cały czas Volt jest napędzany elektryczną jednostką napędową Voltec®. Zmienia się jedynie źródło energii, które ją zasila. Gdy akumulator osiągnie swój minimalny poziom naładowania, płynnie włącza się generator wydłużający zasięg, a na wyświetlaczu LCD pojawia się stosowna informacja.

Volt wykorzystuje hamowanie  regeneracyjne, które umożliwia odzyskanie energii w trakcie hamowania i użycie jej do doładowania akumulatora, co zwiększa jego moc i w ten sposób wydłuża zasięg auta. Pomimo zastosowania wszystkich wspomnianych tu innowacji i technologii prowadzenie Volta nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności.

Efektywne prowadzenie i innowacje

Volt wykorzystuje inteligentne technologie. Poniższe dwa przykłady to doskonały dowód innowacyjności i kreatywności, które otwierają nowy rozdział w historii samochodów. 

Volt – cztery tryby jazdy

Stosując cztery tryby jazdy, Volt dopasowuje się do warunków jazdy oraz Twoich potrzeb:

 • Normalny –  tryb najczęściej używany
 • Sport – tryb do bardziej dynamicznej jazdy
 • Góry – tryb do jazdy po obszarach górskich o dużym nachyleniu, z optymalizacją osiągów auta
 • Hold – tryb opracowany specjalnie na rynek europejski, umożliwia kierowcy zachowanie całej energii zmagazynowanej w akumulatorze na czas jazdy w strefach o ograniczonej emisji spalin, gdzie mogą obowiązywać specjalne opłaty.

 

Technologia akumulatora Volt

Skrajnie wysokie lub niskie temperatury mogą wpłynąć na wydajność akumulatora. W odróżnieniu od pozostałych elektrycznych akumulatorów montowanych w pojazdach, zaawansowane technologicznie akumulatory litowo-jonowe są wyposażone w aktywny system kontroli temperatury, wykorzystujący chłodzenie cieczą. Pozwala to utrzymać temperaturę akumulatora Volt w optymalnym zakresie pozwalającym maksymalizować jego wydajność i trwałość nawet wówczas, gdy samochód nie pracuje. Oznacza to:

 • niezawodną pracę akumulatora – wpływ skrajnych temperatur zostaje zminimalizowany
 • dłuższy okres eksploatacji akumulatora

 

Akumulator - tak jak system Voltec® - jest objęty gwarancją na osiem lat lub 160 000 km.

 

Komfort wnętrza, wyposażenie i bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o wnętrze Volt przekracza oczekiwania związane z przestrzenią, komfortem, wygodą i poziomem wyposażenia. Nowoczesny system urządzeń audio-informacyjnych umieszczony w konsoli centralnej to tylko jeden z przykładów zastosowanych rozwiązań.

 • 7-calowy kolorowy zestaw wskaźników LCD o wysokiej rozdzielczości
 • System bezkluczykowego otwierania drzwi oraz zapłonu
 • Ultranowoczesny dotykowy system przełączników w konsoli centralnej
 • Centrum audio-informacyjne wyposażone w kolorowy dotykowy 7-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości (zarządzanie zasilaniem i energią, system stereo, sterowanie klimatyzacją)
 • Czarne podgrzewane skórzane fotele z wykończeniem z białej skóry, konsola centralna i panele drzwiowe z białego materiału ceramicznego
 • Radio wyposażone w system nawigacji, RDS i DAB oraz dysk twardy o pojemności 30 GB umożliwiający przechowywanie plików medialnych we wszystkich formatach (DVD, MP3, odtwarzanie plików AAC, przechowywanie muzyki/filmów/innych mediów)
 • Strumieniowa transmisja muzyki za pośrednictwem technologii Bluetooth oraz możliwość korzystania z telefonu bez angażowania rąkdzięki wbudowanemu telefonowi wykorzystującemu antenę pojazdu do wzmocnienia sygnału telefonicznego oraz synchronizowania z książką telefoniczną
 • Wysokiej jakości system głośników stereo BoseTM składający się z 6 głośników i subwoofera zaprojektowany specjalnie dla Volta w celu zapewnienia światowej klasy jakości dźwięku, zgodnej ze standardami wyznaczonymi przez firmę Bose przy minimalnym zużyciu energii
 • Automatyczna klimatyzacja wyposażona w czujnik wilgotności

 

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów jest naszym priorytetem. Dlatego, podobnie jak we wszystkich innych dziedzinach, w zakresie bezpieczeństwa Volt wykorzystuje najnowocześniejszą dostępną technologię i innowacje:

 • Nowoczesna, bezpieczna konstrukcja zbudowana z ultrawytrzymałej stali
 • 8 poduszek powietrznych – w tym poduszki na kolana i głowę oraz kurtyny boczne
 • Elektrohydrauliczne przednie i tylne wentylowane hamulce tarczowe z systemem ABS
 • Elektroniczny system kontroli stabilności i trakcji StabiliTrak®
 • System ostrzegania pieszych – istotna funkcja w przypadku cichych samochodów elektrycznych
 • System ISOFIX do mocowania fotelika dziecięcego
 • System monitorowania ciśnienia w oponach

Volt jest wyposażony w specjalny system zapobiegający wymontowaniu przenośnej jednostki ładującej. Dzięki temu będziesz mógł podłączyć Volta do standardowego gniazdka o napięciu 230 V i zostawić go do momentu naładowania, mając pewność, że jest odpowiednio chroniony. Aby uniknąć uszkodzeń przy parkowaniu, możesz skorzystać z wyposażonego w kamerę systemu wspomagania parkowania przodem lub tyłem.

 

Podsumowanie techniczne

 • Rodzaj pojazdu: 5-drzwiowy; 4-osobowy; napęd na przednie koła
 • Akumulator: akumulator litowo-jonowy o mocy 16 kWh, wyposażony w aktywny system kontroli temperatury wykorzystujący chłodzenie cieczą
 • Zasięg akumulatora: 40–80 km w zależności od rodzaju terenu, temperatury oraz techniki jazdy
 • Czas ładowania akumulatora: około 4 godziny (do pełnego naładowania, gniazdko o napięciu 230 V i natężeniu prądu 16 A)
 • Całkowity zasięg: do 600 km
 • Elektrohydrauliczne, przednie i tylne wentylowane hamulce tarczowe z systemem ABS, system StabiliTrak® i system kontroli trakcji
 • System bezkluczykowego otwierania drzwi oraz zapłonu
 • Maksymalna prędkość: 161 km
 • Moc: 111 kW / 150 KM, moment obrotowy – 368 Nm
 • Gwarancja na 8 lat lub na 160 000 km

 

 

 

Chevrolet Volt Zielonym Samochodem Roku 2011,
czyli jak Volt przemógł tantalizację

Chevrolet Volt - Green Car of the Year 2011

18.11.2010

Chevrolet Volt otrzymał tytuł Green Car of the Year (Zielony Samochód Roku) na targach motoryzacyjnych Los Angeles Auto Show w USA. Pokonał takich konkurentów jak Nissan Leaf, Ford Fiesta Hybrid, Hyundai Sonata Hybrid i Lincoln MKZ Hybrid.

Na uwagę zasługuje wypowiedź Rona Cogana, wydawcy "Green Car Journal", którą przytoczymy tu w oryginale ze względu na jego odwagę i frazeologię: The electric vehicles that were test marketed in the 1990s tantalized us, but were without a solid business case. What a difference a decade makes. (Elektryczne samochody wprowadzone na rynek w latach 90. wydawały się być (dla klientów) w zasięgu ręki, ale były nieopłacalne w produkcji. Teraz wreszcie są.)

Humaniści! Kto pamieta czym były męki Tantala (o których wspomina powyżej Ron Cogan)?

 

Rozpoczęcie produkcji - II poł. 2010 r.

Najpierw będzie oferowany w USA, potem być może też na innych rynkach.

Chevrolet Volt - twarz

Chevrolet Volt - tył

Chevrolet Volt - przód

Chevrolet Volt - logo na tylnej klapie

Chevrolet Volt - reflektor

kabina, wnętrze Chevroleta Volt

Chevrolet Volt - deska rozdzielcza

Chevrolet Volt - ekrany na desce rozdzielczej

Chevrolet Volt sfotografowany z boku pod Wieżą Eiffla

 

cennik pdf chevrolet aveo sedan Informacja prasowa nt. Chevroleta Volt (PDF, 62 KB)

 

Wypełnij formularz poniżej, a skontaktujemy się z Tobą.

 

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz! Czekamy niecierpliwie!

Którym modelem jesteś zainteresowany?

 

Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
Prowadzę działalność gospodarczą.
Imię i nazwisko*
Twój e-mail*
Telefon*
miejscowość
Ile jest 2 dodać 2 ?*
Wpisz wynik cyfrą lub słownie.
   

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Dixi‑Car z siedzibą w Raszynie pod adresem Al. Krakowska 24A w celach marketingowych, badań rynkowych oraz analitycznych zgodnie z Informacją.
Zgadzam się na otrzymywanie e‑mailem od Dixi‑Car informacji na temat produktów, usług i promocji.
   
* pole obowiązkowe

 

Do góry