Przykro nam, jednak General Motors wycofał sprzedaż nowych samochodów marki Chevrolet z całej Europy – zapraszamy do zakupu samochodu SsangYong lub jednego z samochodów używanych.

Chevrolet Malibu
Test na dystansie 1 000 000 mil

 

Chevrolet Malibu 2013 - przetestowany na dystansie 1 mln. mil

 

Chevrolet Malibu w Dixi-Car będzie latem 2012 r. Już dziś wypełnij formularz na dole strony, a prześlemy Ci cennik, gdy tylko będzie dostepny!

Zadaj pytanie >

 

Więcej o Chevrolecie Malibu - zdjęcia, dane, ceny

 

Raport z TESTU 1 000 000 mil, któremu poddano Chevroleta Malibu.

 

 

 

Przed światową premierą rynkową nowego Malibu, inżynierowie Chevroleta przeprowadzili wnikliwe testy drogowe tego modelu na dystansie ponad miliona mil (1,6 mln kilometrów), które trwały blisko 22 miesiące i odbywały się na sześciu kontynentach.

Zakrojony na szeroką skalę program badań w rzeczywistych warunkach eksploatacji pomógł w dopracowaniu właściwości jezdnych nowego Malibu, a także w uzyskaniu wysokiego komfortu jazdy, wysokiej jakości i niezawodności. Nowy Malibu będzie sprzedawany w niemal 100 krajach na sześciu kontynentach, co uczyni go pierwszym w pełni globalnym modelem Chevroleta z segmentu D.

„Najwięcej można dowiedzieć się o samochodzie spędzając w nim dużo czasu – i właśnie takie było nasze założenie”, powiedział Mark Moussa, główny inżynier projektu. „W ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy, o każdej porze dnia, gdzieś na świecie Malibu odbywał jazdy testowe – wszystko po to, aby uzyskać najlepszy możliwy efekt końcowy”.

Testy na dystansie jednego miliona mil rozpoczęto w pierwszym kwartale 2010 roku. W programie wykorzystano około 170 samochodów w wersji przedprodukcyjnej, które przejeżdżały miesięcznie średnio ponad 45 450 mil (73 145 kilometrów). Jest to odpowiednik:

  • 66,66 lat eksploatacji samochodu na dystansie 15 000 mil (24 140 kilometrów) rocznie,
  • 201 podróży w obie strony pomiędzy Nowym Jorkiem a Los Angeles,
  • dwóch wypraw na Księżyc i z powrotem.

 

Mimo, że program testów Chevroleta Malibu odzwierciedlał standardy GM obowiązujące podczas prac rozwojowych nad nowymi samochodami, globalny zasięg tego nowego modelu wymusił wprowadzenie dodatkowych procedur. Zbudowano więcej prototypów, niż w przypadku aut przeznaczonych tylko na jeden rynek i w ten sposób uzyskano 13 kombinacji silnikowych i liczne pakiety wyposażeniowe, które będą dostępne w Malibu na całym świecie.

Dzięki badaniom prowadzonym jednocześnie na wielu rynkach udało się w krótkim czasie osiągnąć siedmiocyfrowy wynik ogólnego przebiegu wszystkich pojazdów testowych.

Wczesne prototypy były budowane ręcznie przez koncern General Motors w Stanach Zjednoczonych i transportowane do poszczególnych lokalizacji na całym świecie. Samochody były testowane na torach testowych GM w całej Ameryce Północnej, a także na autostradach i lokalnych drogach Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Korei Południowej, Chin, Wielkiej Brytanii, Dubaju i Niemiec.

W wersjach przedprodukcyjnych Malibu zastosowano jednostki napędowe, zawieszenie i inne kluczowe podzespoły, które uzyskały „zielone światło” w kwestii dopuszczenia do produkcji. Jazdy testowe miały więc na celu poprawienie dynamiki auta i właściwości jezdnych, a także zwiększenie komfortu akustycznego wewnątrz oraz dopracowanie foteli i innych elementów.

Testy Malibu odbywały się w najgorętsze letnie dni w Dolinie Śmierci w Kalifornii, gdzie badano wydajność układu klimatyzacji, a także w Górach Skalistych, gdzie samochody pokonywały kręte drogi na dużych wysokościach. Kierowcy Chevroleta spędzili także dużo czasu za kierownicą testowych Malibu w gęstym ruchu ulicznym w Chicago i Seulu oraz przebyli setki kilometrów po drogach Północnej Karoliny, badając komfort siedzenia i inne aspekty ważne podczas długiej podróży.

„Oprócz oczywistych różnic pomiędzy tym samym produktem oferowanym na różnych rynkach, takich jak gama dostępnych jednostek napędowych, jest też wiele drobnych szczegółów, które należy wziąć pod uwagę podczas testów w rzeczywistych warunkach eksploatacji”, powiedział Moussa. „Nawet tak niewielkie elementy, jak uchwyty na monety czy karty parkingowe różnią się na poszczególnych rynkach”.

„Na przykład w Korei kierowcy często wykorzystują światła awaryjne, aby podziękować innym użytkownikom drogi, więc musieliśmy zapewnić zwiększoną trwałość tego przełącznika”, dodaje Moussa. „Testowaliśmy zatem nie tyko najważniejsze podzespoły, ale także te małe i z pozoru nieistotne. W ten sposób dopilnowaliśmy, aby powstał produkt o wysokiej jakości, spełniający zróżnicowane potrzeby odbiorców na wszystkich rynkach”.

Od dróg Korei po niemieckie autostrady

W Korei oraz innych azjatyckich krajach, w których występują ulewne deszcze w porze monsunowej, stosuje się głębokie wyżłobienia w nawierzchni drogi, aby odprowadzić nadmiar wody z asfaltu. Rozwiązanie to sprawdza się doskonale podczas sezonu deszczowego, jednak jazda samochodem po suchej i wyżłobionej nawierzchni generuje duży hałas w kabinie pasażerskiej.

„To bardzo trudny dźwięk do wyizolowania, a jego częstotliwość jest dość nieprzyjemna dla ludzkiego ucha”, powiedziała Kara Gordon, inżynier ds. akustyki. „To jednak codzienność dla kierowców z tych rejonów, a ponieważ wydajność akustyczna pojazdu wpływa na ogólną ocenę poziomu komfortu musieliśmy dopilnować, aby Malibu płynnie tłumił te nierówności”.

Ostateczne prace nad dostrojeniem zawieszenia europejskiej wersji Chevroleta Malibu przeprowadzono w Niemczech. Wyczerpujące testy odbywały się m.in. na terenie byłej bazy lotniczej, która dziś służy jako obiekt doświadczalny. W sumie Malibu pokonało około 3 000 kilometrów, aby uzyskać ustawienia zawieszenia idealnie dostosowane do europejskich dróg. Podczas pozostałych testów w Europie skupiono się na kalibracji silnika i przekładni oraz systemu nawigacji satelitarnej i radia.

Podczas, gdy większość samochodów testowych pokonywała wiele kilometrów w rzeczywistych warunkach eksploatacji, inne prawie nie ruszały się z miejsca i były poddawane badaniom wpływu słonej wody lub umieszczane w specjalnych komorach symulujących wieloletnie działanie korozji czy jazdę w zimowych warunkach. Niektóre auta były też parkowane w palącym słońcu Arizony, aby sprawdzić odporność materiałów wykończeniowych na wysokie temperatury.

Podczas testów Chevroleta Malibu na dystansie miliona mil inżynierowie zlokalizowali kilka obszarów konstrukcji pojazdu, które wymagały uwagi. Zmieniono na przykład uszczelnienie stalowych elementów struktury nadwozia, co wpłynęło na podwyższenie komfortu akustycznego wewnątrz.

„Najmniejsze detale można zweryfikować dopiero podczas jazd testowych”, powiedział Moussa. „Milion przebytych mil powinien więc utwierdzić wszystkich nabywców w przekonaniu, że nowy Malibu jest dopracowanym samochodem”.

Chevrolet Malibu ósmej generacji będzie samochodem flagowym marki w wielu częściach świata, łącznie z Chinami, Koreą, Europą i Australią. W Europie Malibu oferowane będzie z czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2 litrów oraz 2,4-litrową jednostką benzynową.

 

 

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz! Czekamy niecierpliwie!

Którym modelem jesteś zainteresowany?

 

Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
Prowadzę działalność gospodarczą.
Imię i nazwisko*
Twój e-mail*
Telefon*
miejscowość
Ile jest 2 dodać 2 ?*
Wpisz wynik cyfrą lub słownie.
   

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Dixi‑Car z siedzibą w Raszynie pod adresem Al. Krakowska 24A w celach marketingowych, badań rynkowych oraz analitycznych zgodnie z Informacją.
Zgadzam się na otrzymywanie e‑mailem od Dixi‑Car informacji na temat produktów, usług i promocji.
   
* pole obowiązkowe

 

Do góry

Warszawa, Raszyn

tel. 22 716 30 20

Godziny otwarcia:
7:30 - 18:30 pon. - pt.
9:00 - 14:00 sobota
–w soboty pracują tylko salon i używane

Al. Krakowska 24A
05-090 Raszyn (Warszawa)

 

Radom

tel. 48 360 98 26

Kientów Dixi‑Car Radom zapraszamy do Raszyna!

 

  • Promocja serwisu
  • Promocja akcesoria
  • Sklep internetowy części Opel