Przykro nam, jednak General Motors wycofał sprzedaż nowych samochodów marki Chevrolet z całej Europy – zapraszamy do zakupu samochodu SsangYong lub jednego z samochodów używanych.

Bieg o Puchar Rektora PR

 

XV Bieg o Puchar Rektora Politechniki Radomskiej

Upalny Bieg o Puchar Rektora

Radom, Zalew Borki, 16 czerwca 2012

Rafał Czarnecki z Bliżyna zwyciężył w XV Biegu o Puchar Rektora Politechniki Radomskiej. Zwycięzca pokonał dystans 10 kilometrów, w niezwykle trudnych warunkach, w ogromnym upale, w czasie 36 minut i 25 sekund. Najlepszą wśród kobiet okazała się radomianka, Karolina Waśniewska.

 

Na trasie Biegu o Puchar Rektora Politechniki Radomskiej

 

Sobotnie zmagania w ramach XV Biegu o Puchar Rektora rozpoczął bieg integracyjny „Mila bez promila”. Jedno okrążenie wokół zalewu na Borkach najszybciej pokonał Mateusz Borkowski, wyprzedzając Szymona Dudka i Tomasza Grzędę. Ósmy na mecie zameldował się Radosław Witkowski, poseł na Sejm RP, dla którego był to debiut w tego typu imprezie. Zwycięzca biegu „Mila bez promila” otrzymał w nagrodę zegarek, ufundowany przez radomski specjalistyczny sklep z zegarkami, Cama.

 

Widownia, doping na trasie biegu

Po biegu na dystansie mili do rywalizacji przystąpiły dzieci i młodzież. Najmłodsi, przedszkolaki, rywalizowali na dystansie 100 metrów. Biegi dzieci, jak zwykle dostarczyły wielu emocji. Najszybszymi okazali się Jowita Zakrzewska wśród dziewczynek i Jakub Piwowarczyk wśród chłopców. Na wszystkich uczestników biegów dzieci na mecie czekały słodkie upominki, przygotowane przez firmę cukierniczą „Ola” z Mogielnicy, a dla najlepszych nagrody, karnetu wstępu do Centrum Zabaw „Kraina Marzeń”, Parku Linowego „Gekon” oraz na kryty tor kartingowy Kart Action. Zwycięzcy otrzymali także pamiątkowe dyplomy i puchary.

Peleton, grupetto

W piętnastej edycji Biegu o Puchar Rektora wystartowało 140 zawodników, których na pierwszej pętli prowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej na skuterach. Prowadząca chodnikami i deptakiem wokół zalewu trasa nie była zbyt wymagająca, jednak poważnym utrudnieniem okazały się warunki. Upał zaczął doskwierać większości biegaczy i w połowie dystansu i wielu zawodników wyraźnie zwolniła. Stało się jasne, że mniej doświadczeni muszą walczyć o to, aby dobiec do mety. Ostatecznie do mety dotarło 129 osób. Z dziesięciokilometrową trasą, w trudnych warunkach, z jakimi dotychczas biegacze w Radomiu nie mieli do czynienia, najlepiej poradził sobie Rafał Czarnecki. Długodystansowiec z Bliżyna wygrał z czasem 36 minut i 25 sekund. Na mecie wyprzedził o 20 sekund Łukasza Pawińskiego z UKS Technik Radom i o 35 sekund Pawła Kamusińskiego z Radomia. Wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła radomianka Karolina Waśniewska, która może być wzorem dla wszystkich pań. Waśniewska zaczęła biegać w ubiegłym roku i już walczy o najwyższe pozycje w klasyfikacji generalnej kobiet. O przedostatnie miejsce, do samej mety walczyli Monika Żuchowska i poruszający się o kulach Robert Pawłowski. Na mecie, na wszystkich, którzy ukończyli bieg czekały słodkie bułki, przygotowane przez Piekarnię Wacyn oraz pamiątkowe medale, które wręczała Kinga Białas, najpiękniejsza radomianka, tegoroczna Miss Polonia Ziemi Radomskiej.

 

Samochody Dixi-Car na trasie biegu

Ceremonię dekoracji zwycięzców rozpoczęło wręczenie nagrody specjalnej. Przypadła ona w udziale Krzysztofowi Kickowi, jedynemu zawodnikowi, który ukończył wszystkie dotychczasowe edycje Biegu o Puchar Rektora. W nagrodę otrzymał od firmy All Sport, buty do biegania. Trójka najlepszych mężczyzn otrzymała od wypróbowanego sponsora, firmy Dixi Car samochody Opel i Chevrolet do dyspozycji na weekend. Dla najlepszych radomianek City SPA Fema ufundowała vouchery na zabiegi SPA.
Współorganizator, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu przygotował dla uczestników biegu poczęstunek. Przy grillu, długodystansowcy mogli wymienić się doświadczeniami z wyczerpującego biegu.

Zmaganiom towarzyszyła wystawa samochodów, na której obok „cywilnych” modeli Opel i Chevrolet wystawianych przez Dixi Car, radomscy kierowcy, Mariusz Nowocień, startujący w rajdowych samochodowych mistrzostwach Polski, Norbert Stańczyk ścigający się w wyścigowym Pucharze Polski oraz Grzegorz Kubat, rywalizujący w Pucharze Kia Picanto zaprezentowali swoje wyczynowe samochody, a Kart Action rekreacyjne i wyczynowe gokarty.

Źródło: radombiega.pl

 

Inne fotorelacje

 

Warszawa, Raszyn

tel. 22 716 30 20

Godziny otwarcia:
7:30 - 18:30 pon. - pt.
9:00 - 14:00 sobota
–w soboty pracują tylko salon i używane

Al. Krakowska 24A
05-090 Raszyn (Warszawa)

 

Radom

tel. 48 360 98 26

Kientów Dixi‑Car Radom zapraszamy do Raszyna!

 

  • Promocja serwisu
  • Promocja akcesoria
  • Sklep internetowy części Opel